תפריט נגישות
עיצוב אתרים

תוכן טוב יגרום לאנשים להישאר ולחזור לאתר שלכם, עיצוב טוב יגרום להם להיכנס מלכתחילה. את המילה "עיצוב" אנו פוגשים כמעט בכל תחום בחיים, החל מבגדים, דרך מכשירים סלולאריים וכלה באתרי אינטרנט. מטרתו של עיצוב אתרים, בדומה לתחומי עיצוב אחרים, היא לייצר מראה נעים ומושך בנוסף לממשק נוח ויעיל לשימוש.

אלו כמה מהכללים עליהם חשוב לשמור כשמעצבים אתר:

 • אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני
  ממש כמו שפוגשים מישהו בפעם הראשונה ורוצים לעשות רושם ראשוני חיובי, כך גם באתר, המראה הכללי של האתר וחוויית השימוש אלו הדברים הראשונים שהמבקרים באתרכם ישימו לב אליהם.
 • צבעים צבעים צבעים
  כשזה מגיע לבחירת צבעים לאתר, אי אפשר ללכת לפי הרגשה, צבע אהוב או צבע שנראה לנו יפה. יש חשיבות מאד גדולה לניגודיות הצבעים ושילובם. צריך לבחור פלטת צבעים שמשתלבת יפה, שהטקסט לא ייבלע ברקע ושכל החוויה תהיה נעימה לגולש
 • רספונסיביות זה שם המשחק
  נכון, זה בעיקר נוגע לתכנות ובניית האתר, אבל זה משהו שצריך לשים לב אליו בעיצוב, כי עיצובים שמתנהגים בצורה מסויימת על דפדפן במחשב, לא יתנהגו כך בטלפונים חכמים. לכן חשוב שהתצוגה תהיה נעימה ואסתטית בכל גדלי המסכים.
 • היו עקביים
  חשוב לשמור על מראה אחיד לאורך כל האתר. אם בחרתם פלטת צבעים, תשמרו עליה. אם האתר מתנהג בצורה מסויימת, חשוב שהוא יתנהג כך בכל העמודים. הגולשים לא צריכים להרגיש שהם נוחתים באתר שונה כל פעם שהם פותחים עמוד חדש.
 • לשמור על היררכיות
  המטרה שלכם שהגולשים יקראו את התוכן שכתבתם, היררכיה נכונה יכולה להוביל אותם בדיוק בדרך שתכננתם. כותרות בולטות, הבלטת או הגדלת מילים מסויימות בתוך הטקסט, כל אלו ועוד יכולים לשבור את שגרת הקריאה ולעזור לתהליך באתר.
 • תמיד תעצבו בשביל קהל היעד
  ייתכן ולכם יש טעם עיצובי מאד מיוחד, אבל אל תשכחו שבסופו של דבר אתם מכוונים לקהל יעד מסויים שלאו דווקא יתחבר לעיצוב שאתם אוהבים. לפני שמעצבים, חשוב להבין מי קהל היעד.
 • שמרו על פונטים עקביים
  על פניו זה נראה כמו משהו מובן מאליו אבל תתפלאו כמה אנשים נופלים בזה. כפי שיש פלטת צבעים, צריך לבחור גם פלטת גופנים. ההמלצה היא לא להשתמש ביותר מ-3 פונטים באתר ותמיד לבחור כאלו שמתכתבים טוב אחד עם השני.

יש עוד הרבה כללים כדי לייצר עיצוב מנצח, אנחנו פה כדי לעזור לכם בכל שאלה שעלולה לעלות בתהליך.


בניית אתרים Seo-Media